Ebben a cikkben egy kiadásra szánt lakás kis konyhájának felújítását mutatjuk be. A felújítás megtervezését és kivitelezését kifejezetten hosszú távú kiadást szem előtt tartva végezték el.
Hosszú távú bérbeadás előtt sok esetben előfordul, hogy a lakás átgondolt, célzott felújítását követően jobb megtérüléssel adhatjuk ki, mintha felújítás nélkül, az eredeti állapotában keresnénk bérlőt. A lakás Újlipótvárosban található, mérete miatt egy személynek vagy egy párnak ideális. A felújítási munkák a lakás minden helyiségére kiterjedtek, de a legnagyobb tételt a kis, ablaktalan konyha megfiatalítása jelentette. Az alábbiakban ennek lépéseit mutatjuk be.
A konyha az átalakítás előtt
Az átalakítás előtt így nézett ki az ingatlan:
Az előző tulajdonos az eredetileg a hátsó udvarra néző konyhát hálószobává alakította át, így a konyha átkerült a korábban átadóhelyiségként funkcionáló, az előszobából nyíló, 5 m2es ablaktalan helyiségbe. A természetes fény hiánya miatt inkább főzőfülkének nevezhető helyiségnek jelenlegi állapotában számos funkcionális és esztétikai problémája is volt.
- A sarokban lévő gáztűzhely felett nem volt megfelelő szellőzés
- A meglévő bútorok nem biztosítottak elegendő tárolóhelyet az edényeknek
- A hűtő nem fért be a konyhába ezért az előző tulaj az előszobában helyezte el
- A hálószobával közös válaszfalba egy boltíves átadópult volt kiépítve, amit egy méretre vágott bútorlappal fedtek be
- A falra már jócskán ráfért egy festés
- A fehér konyhabútor helyenként elszíneződött, a munkalap pedig felázott.
Emellett az új tulajdonos a jelenlegi helyett egy világosabb, letisztultabb, bármely bérlő ízlésének megfelelően alakítható konyhát képzelt el, amely illeszkedik a lakás többi részéhez is.
A megcélzott stílus:
A tulajdonos igényeinek megfelelően olyan inspirációt kerestünk, amely illeszkedhet és alakítható a legtöbb bérlő igényeihez, emellett világos, modern, letisztult.

Az elvégzett átalakítások
Alaprajz, kőműves munkák
- A tágasabb térhatás érdekében az előszobával közös falat kibontottuk, megszüntettük a küszöböt, a konyha egy síkba került az előtérrel
- A boltíves átadópultot befalaztuk, így a konyha teljesen el lett választva a hálószobától
Konyhabútor és burkolatok
- A jó állapotban lévő fehér konyhaszekrény egy részét és a mosogatót megtartottuk, a megmaradó részeket új elemekkel kiegészítettük, és a teljes konyhába új, világos tölgy árnyalatú munkalap került
- Az új konyhaszekrény polcán kapott helyett a mikro is, így az étkezőrész pultja teljesen felszabadult
- A konyha a sárga helyett fehér festést, szürke metrócsempét, valamint az előtérrel közös, világosszürke kerámia padlóburkolatot kapott
Konyhagépek
- A kibontott falnak köszönhetően a mosogató mellett maradt elég hely mosogatógép beépítésére, amelyhez ki kellett alakítani a víz- és szennyvízelvezető kiállásokat is
- A mosogatógép mellé egy új hűtő került, így a 6m2-es előszobában is sikerült helyet felszabadítani
- Új kombinált tűzhely került beszerelésre, a főzőlap fölé a konyhaszekrénybe épített pára-elszívóval
Világítás, kiegészítők
- A helyiség megvilágításához új, mennyezeti lámpa és pultvilágítás is kialakításra került LED fényforrásokkal
- A kiadásra kész állapothoz konyhafelszereléseket, szőnyeget, székeket és fali dekorációt is elhelyeztünk
Képek a felújítás menetéről
Az újjávarázsolt konyha
Az alábbi képek a felújítás befejezése után készültek, a lakás meghirdetése előtti állapotot ábrázolják:



Felhasznált burkolatok, berendezések:
- Padlóburkolat: Goldentile Kendal Grey, 30×60 cm
- Falburkolat: Ribesalbes Metro csempe Light Grey Brillo 7,5 x 15 cm
- Tűzhely: Zanussi ZCK242G1XA
- Mosogatógép: Electrolux ESL5201LO
- Hűtő: Zanussi ZRA 17800 WA
- Mikrohullámú sütő: Zanussi ZFM20100SA
- Szőnyeg: Diego Tulipo Sisalo Black