A pajzsról sokaknak a középkori lovagok juthatnak eszébe, pedig otthonunk hősies védelmezőjének, a bejárati ajtónak is fontos védelmezője, hiszen a kilincs környékét is pajzs védi.
Bár megszoktuk, hogy lenyomjuk, és már működik is, de valójában a kilincs az ajtó egyik legfontosabb alkatrésze, mivel az egész szerkezetet részben ennek segítségével működtetjük. Ezért is fontos, hogy a Zárdiszkont – Online zárszaküzlet kilincs, zárcím, pajzs kínálatából válogasson minőségi termékeket, hiszen ingatlanát csak így tudhatja valódi biztonságban.
Különösen fontos lehet a védelem akkor, ha vidéki házról, nyaralóról van szó, ahová csak ritkán járunk. Ilyen esetben is lényeges a zár és a kilincs minősége is.
A betörés traumája
A betörés tipikusan egy olyan esemény, amiről a legtöbben azt gondolhatják, hogy velük nem fog megtörténni, hiszen a környék biztonságos, vagy éppen nem tartanak olyan dolgokat otthon, amiről mások azt gondolhatják, hogy érdemes miatta törvénysértést kockáztatni, de a tolvajok – sajnos – egészen másként gondolkodnak.
Arról sem szabad megfeledkezni, hogy a betörés komoly negatív pszichés hatással van az áldozatra, hiszen éppen azon a helyen szűnik meg a biztonságérzete, ahol leginkább biztonságban kéne érezze magát.
Sokan pedig túlzásba is esnek, hiszen egy átlagos otthon nem biztonsági kamerarendszertől és harci kutya falkától lesz biztonságban, bőven elég, ha az ajtó és a zár egyes elemei rendben vannak.
Mire jó a kilincspajzs?
Aki nem jártas a zárak világában, annak még a kifejezés is furcsán csenghet: kilincspajzs. Ez nem csak egy látványelem, ami a kilincs környékét szemrevalóbbá teszi, hanem egy fontos biztonsági alkatrész is, ami segít a jogtalan behatolókat távol tartani.
A törésvédő pajzs nem valamiféle különlegesség, hiszen majdnem minden ajtón megtalálható, az viszont kardinális kérdés, hogy milyen minőségben. Az az alap, hogy belülről átmenő csavarokkal lehessen felszerelni, hiszen ez biztosítékot jelent arra, hogy kívülről ne lehessen egyszerűen lecsavarozni.
A kilincs felszerelése
A kilincset általában rá szokták fogatni a pajzsra, ami alatt egy erős rugó feszül, így azt nem érdemes feszegetni. A kilincsek lehetnek jobbosak vagy éppen balosak, és gomb-kilincs változat is elérhető.
A kilincs két esetben rongálódhat a hétköznapi használat során. Az egyik, amikor a felhasználó rángatja, huzigálja esetleg emelgeti. A másik pedig, amikor már eleve rossz minőség lett felszerelve, silány modellt választott a kivitelező, vagy esetleg pont a spórolni vágyó tulajdonos.
Annak, aki nem ért hozzá, a legjobb garancia a minőségre, ha megbízható beszállítót választ, mint amilyen a Zárdiszkont – Online zárszaküzlet is, hiszen itt – szükség esetén – szakmai segítséget is kérhet.
A törésvédő rozetta mindenképpen jó választás, hiszen a pénztárcának nem jelent komoly terhet, viszont a betörők dolgát is nagyban nehezíti. A belső és a külső rész masszívan kapcsolódnak, így – kívülről – nem lehet őket leszerelni, biztonságos védelmet jelentenek a zárszerkezetnek.